Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Matteo
Sign up and save!
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
This stunning use of both material and glass, shows off a unique reflection when lit. Coming in a variety of size pendant and wall light, this will be ideal for many modern designs.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Pendants |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Aged Gold Brass |
| Family: | Refrax |
| Style: | Scandinavian |
| Body Material: | Metal |
| Shade Description: | Clear to Gradient Gold Glass |
| Height: | 129.875 |
| Canopy: | 11.75 x 129.875 Max. |
| Bulb Count: | 3 |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Wattage: | 3x 4W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 2700K - 5000K |
| Lumens: | 900 |
by Hinkley
More options available
by Z-Lite
More options available
by Z-Lite
More options available
by Hinkley
More options available
by Kichler
by Kichler
by Kichler
by Kichler
by Kuzco
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Kuzco
More options available
by Kuzco
More options available
by Alora Mood
More options available
by ET2
by ET2
by ET2
by ET2
by Alora
More options available
by Mitzi
More options available
by Maxim Lighting
by Kuzco
More options available
by ET2
More options available
by ET2
by ET2
More options available
by ET2
More options available
by Kuzco
More options available
by ET2
by Trio Lighting
by ET2
More options available
by Trio Lighting
by Hudson Valley Lighting
More options available
by ET2
More options available
by Alora
More options available
by ET2
More options available
by ET2
by ET2
More options available
by Kuzco
by Kuzco
More options available
by Alora
More options available
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.