Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
The Valance adds to your overall aesthetic while providing functional illumination. The frame shaped 5CCT LED can be used vertically or horizontally depending on the purpose.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Sconces |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Aged Gold Brass |
| Family: | Valance |
| Body Material: | Metal |
| Width: | 24 |
| Height: | 4.5 |
| Canopy: | 24 x 4.5 x 1.75 |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Wattage: | 1x 20W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 2700K - 5000K |
| Lumens: | 1500 |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.