Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
This stunning use of both material and glass, shows off a unique reflection when lit. Coming in a variety of size pendant and wall light, this will be ideal for many modern designs.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Pendants |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Aged Gold Brass |
| Family: | Refrax |
| Style: | Scandinavian |
| Body Material: | Metal |
| Shade Description: | Clear to Gradient Gold Glass |
| Width: | 3.875 |
| Length: | 3.875 |
| Height: | 8.625 |
| Canopy: | 3.875 x 8.625 |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Wattage: | 1x 4W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 2700K - 5000K |
| Lumens: | 300 |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.