Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
With a fresh design that offers both a contemporary or traditional look, the Greyson delivers a LED output at the bottom and middle with a white acrylic diffuser. Fixture comes in Aged Gold Brass and Matte Black.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Flush Mounts |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Matte Black |
| Family: | Greyson |
| Body Material: | Metal |
| Shade Description: | White Acrylic |
| Width: | 16 |
| Length: | 16 |
| Height: | 3 |
| Canopy: | 16 x 3 |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Wattage: | 1x 30W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 2700K - 5000K |
| Lumens: | 2250 |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.