Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Geometrically shaped LED pendant is perfect for creating a statement piece. The symmetrical design gives the fixture a contemporary and edgy look, making it a great focal point in rooms like living spaces, dining rooms, or home offices.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Pendants |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Brushed Gold |
| Family: | Crosley |
| Body Material: | Metal |
| Width: | 24 |
| Length: | 24 |
| Height: | 24 |
| Canopy: | 24 x 24 x 24 |
| Bulb Count: | 3 |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Wattage: | 3x 8W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 2700K - 5000K |
| Lumens: | 1800 |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.