Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Eurofase
Sale 20% off
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Lighted Mirrors |
| Finish: | Black |
| Family: | Artell |
| Style: | Contemporary & Modern |
| ADA: | Yes |
| Body Material: | Aluminum |
| Location Rating: | Damp |
| Width: | 2.125 |
| Length: | 36 |
| Height: | 24 |
| Minimum Height: | 24 |
| Maximum Height: | 24 |
| Extension: | 2.13 |
| Weight: | 26.6 |
| Wire Length: | 40 |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Base: | Integrated LED |
| Bulb Wattage: | 1x 65W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 1715 |
| CRI: | 90 |
| Beam Spread: | 360-Degrees |
| Integrated LED: | Yes |
| Dimmable: | Yes |
| Warranty | 1 Year |
by Eurofase
More options available
by SONNEMAN
by Eurofase
by Eurofase
by Eurofase
by Visual Comfort Modern Collection
by Eurofase
More options available
by Eurofase
More options available
by Eurofase
More options available
by Eurofase
by Eurofase
More options available
by Eurofase
More options available
by Eurofase
More options available
by Eurofase
by Elan
by Eurofase
More options available
by Eurofase
by Eurofase
by Eurofase
More options available
by Canarm
by Canarm
by Artika
by Artika
by Artika
by ET2
by ET2
More options available
by ET2
More options available
by ET2
by ET2
by ET2
More options available
by ET2
More options available
by ET2
by ET2
by ET2
More options available
by Artcraft Lighting
by Artika
by Artcraft Lighting
by Eurofase
More options available
by Progress Lighting
by Eurofase
More options available
by ET2
More options available
by Elan
by Eurofase
by Artcraft Lighting
by Eurofase
by Studio M
More options available
by ET2
More options available
by Artcraft Lighting
by Eurofase
More options available
by Kuzco
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.