Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Get inspired with vintage undertones reminiscent of early 20th century train depots. This indoor-outdoor lantern is solid copper that ages to a natural patina finish. One-Light 10" wall lantern.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Certification: | cCSAus |
| Finish: | Cognac |
| Family: | Brookside |
| Style: | Farmhouse & Rustic |
| Body Material: | solid copper |
| Width: | 10 |
| Height: | 10.75 |
| Depth: | 11.96 |
| Weight: | 4.2 |
| Wire Length: | 6 |
| Canopy: | 4.8125 D x 1.1875 H x 4.8125 W |
| Backplate: | 4.8125 D x 1.1875 H x 4.8125 W |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Base: | Medium |
| Bulb Wattage: | 75 W |
| Dimmable: | No |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.