Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Single lamp vanity with white opal glass cylinder and frosted side covers, metal details available in black, brushed gold, brushed nickel or chrome finish. Equipped with our powerful 120V AC LED technology. Available in three different sizes see series for full details.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Vanity Lights |
| Finish: | Brushed Gold |
| Family: | Lighthouse |
| Body Material: | Steel + Glass |
| Location Rating: | Damp |
| Width: | 26 |
| Height: | 4 |
| Extension: | 2.5 |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Wattage: | 31W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 3000K |
| CRI: | 90CRI |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.