Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Sale 20% off
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
Clean, simple lines finished in a quietly reflective Brushed Nickel take center stage in the Replay four-light foyer pendant. Two elongated, rectangular frames intersect above and below a gathering of etched glass diffusers elegantly congregating at the fixtureÕs center. The clean, simple lines in this design make it perfect for hanging in a foyer or over a dining table or kitchen island in transitional and modern interiors.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Pendants |
| Certification: | cULus |
| Finish: | Brushed Nickel |
| Family: | Replay |
| Style: | Transitional |
| Body Material: | Steel |
| Width: | 18 |
| Length: | 18 |
| Height: | 31.75 |
| Maximum Height: | 106 |
| Weight: | 8.69 |
| Wire Length: | 180 |
| Chain Length: | 72 |
| Canopy: | 5.125 D x 0.875 H x 5.125 W |
| Backplate: | 5.125 D x 0.875 H x 5.125 W |
| Bulb Count: | 4 |
| Bulb Base: | Medium |
| Bulb Wattage: | 100 W |
| Dimmable: | No |
by Troy
by Troy
by Quoizel
by Quoizel
by Hinkley
by Hinkley
by DVI
by DVI
by Progress Lighting
by Progress Lighting
by Z-Lite
by Z-Lite
by Quoizel
by Quoizel
by Z-Lite
by Z-Lite
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Generation Lighting
More options available
by Generation Lighting
More options available
by Kichler
More options available
by Kichler
More options available
by Quoizel
by Quoizel
by Acclaim
More options available
by Acclaim
More options available
by Z-Lite
by Z-Lite
by Acclaim
by Hinkley
More options available
by Hinkley
More options available
by Hinkley
More options available
by Hinkley
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Kichler
More options available
by Kichler
More options available
by Generation Lighting
More options available
by Generation Lighting
More options available
by DVI
More options available
by DVI
More options available
by Artika
by Artika
by Hinkley
More options available
by Hinkley
More options available
by Z-Lite
More options available
by Z-Lite
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Z-Lite
More options available
by Z-Lite
More options available
by Visual Comfort Studio Collection
More options available
by Visual Comfort Studio Collection
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Generation Lighting
by Generation Lighting
by DVI
More options available
by DVI
More options available
by Progress Lighting
by Progress Lighting
by Z-Lite
by Z-Lite
by DVI
More options available
by DVI
More options available
by Z-Lite
More options available
by Z-Lite
More options available
by Generation Lighting
More options available
by Generation Lighting
More options available
by Artika
More options available
by Artika
More options available
by Generation Lighting
More options available
by Generation Lighting
More options available
by Generation Lighting
More options available
by Starfire Crystal
by Starfire Crystal
by Z-Lite
by Z-Lite
by Generation Lighting
More options available
by Generation Lighting
More options available
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.