Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Clean, simple lines finished in a quietly reflective Brushed Nickel take center stage in the Replay four-light foyer pendant. Two elongated, rectangular frames intersect above and below a gathering of etched glass diffusers elegantly congregating at the fixtureÕs center. The clean, simple lines in this design make it perfect for hanging in a foyer or over a dining table or kitchen island in transitional and modern interiors.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Pendants |
| Certification: | cULus |
| Finish: | Brushed Nickel |
| Family: | Replay |
| Style: | Transitional |
| Body Material: | Steel |
| Width: | 18 |
| Length: | 18 |
| Height: | 31.75 |
| Maximum Height: | 106 |
| Weight: | 8.69 |
| Wire Length: | 180 |
| Chain Length: | 72 |
| Canopy: | 5.125 D x 0.875 H x 5.125 W |
| Backplate: | 5.125 D x 0.875 H x 5.125 W |
| Bulb Count: | 4 |
| Bulb Base: | Medium |
| Bulb Wattage: | 100 W |
| Dimmable: | No |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.