Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
A white two-light non-metallic ceiling light featuring a one-piece, white acrylic diffuser. The fixture is complete with scalloped edge detailing to enhance any outdoor space.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Ceiling Lights |
| Certification: | UL |
| Finish: | White |
| Family: | Ceiling Mount |
| Style: | Traditional & Classic |
| Body Material: | Polypropylene |
| Width: | 10.25 |
| Height: | 5.5 |
| Weight: | 2 |
| Wire Length: | 6 |
| Canopy: | 10.25 D x 1.5 H x 10.25 W |
| Backplate: | 10.25 D x 1.5 H x 10.25 W |
| Bulb Count: | 2 |
| Bulb Base: | Medium |
| Bulb Wattage: | 60 W |
| Dimmable: | No |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!