Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Eurofase
Save 15% off use code SAVE15
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Finish: | Black |
| Family: | Crest |
| Body Material: | Polycarbonate Plastic |
| Shade Description: | Plastic |
| Location Rating: | Wet |
| Width: | 4 |
| Height: | 4.25 |
| Extension: | 4.75 |
| Weight: | 1.7 |
| Backplate: | 3 x 2 |
| Bulb Count: | 2 |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Base: | Integrated LED |
| Bulb Wattage: | 2x 5W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 620 |
| CRI: | 80 |
| Integrated LED: | Yes |
| Dimmable: | No |
| Warranty | 5 Years |
by Kuzco
More options available
by Visual Comfort Studio Collection
More options available
by Kichler
More options available
by Kichler
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by ET2
by ET2
More options available
by ET2
by ET2
by ET2
More options available
by Troy
by Troy
by Troy
by Troy
More options available
by Troy
More options available
by Troy
by Troy
More options available
by Troy
by Maxim Lighting
by Troy
by Troy
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Troy
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Troy
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Troy
by Troy
by Troy
by Maxim Lighting
by Troy
by Troy
More options available
by Maxim Lighting
by Troy
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Troy
More options available
by Troy
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.