Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Vantage LED Pendant
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Medium & Large Pendants |
| Certification: | cETLus |
| Finish: | Black |
| Family: | Vantage |
| Width: | 19.5 |
| Extension: | 19.5 |
| Wire Length: | 120 |
| Bulb Count: | LED |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Base: | Integral LED |
| Bulb Wattage: | 45W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 1200 |
| CRI: | >90 |
| Lifespan: | 30,000 hours |
| Warranty | 3 Years |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.