Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
The Gulliver Collection three-light bath & vanity feature a dual toned frame color combinations of Galvanized with antique white accents. A hand painted wood grained texture complements Rustic and Modern Farmhouse home decor, as well as Urban Industrial and Coastal interior settings.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Vanity Lights |
| Certification: | cETLus |
| Finish: | Galvanized Finish |
| Family: | Gulliver |
| Style: | Farmhouse & Rustic |
| Body Material: | Steel |
| Width: | 24 |
| Height: | 8.5 |
| Depth: | 5 |
| Weight: | 5.07 |
| Wire Length: | 6 |
| Canopy: | 0.75 D x 4.75 H x 6.625 W |
| Backplate: | 0.75 D x 4.75 H x 6.625 W |
| Bulb Count: | 3 |
| Bulb Base: | Medium |
| Bulb Wattage: | 60 W |
| Dimmable: | No |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.