Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
The two-light bath fixture emulates European faucet designs. Fleet is compromised of a distinct die cast arm and cup and highlighted by etched opal glass. Complimented by a Polished Chrome finish.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Vanity Lights |
| Certification: | UL-CUL |
| Finish: | Polished Chrome |
| Family: | Fleet |
| Style: | Transitional |
| Body Material: | Steel |
| Width: | 14.13 |
| Height: | 7.19 |
| Depth: | 6.5 |
| Weight: | 4.47 |
| Wire Length: | 6 |
| Canopy: | 0.75 D x 4.5 H x 7 W |
| Backplate: | 0.75 D x 4.5 H x 7 W |
| Bulb Count: | 2 |
| Bulb Base: | Medium |
| Bulb Wattage: | 100 W |
| Dimmable: | No |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.