Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Barnett lanterns deliver timeless appeal with a decidedly modern flair. Large clear panes of glass frame your choice of traditional or vintage style bulbs. A graphic-inspired overscaled loop features a contrasting brass-tone finish. Two-Light Large Wall Lantern.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Certification: | cCSAus |
| Finish: | Antique Bronze |
| Family: | Barnett |
| Style: | Transitional |
| Body Material: | Aluminum |
| Width: | 11.25 |
| Height: | 23.63 |
| Depth: | 10 |
| Weight: | 9.9 |
| Wire Length: | 6 |
| Canopy: | 0.75 D x 9 H x 6.25 W |
| Backplate: | 0.75 D x 9 H x 6.25 W |
| Bulb Count: | 2 |
| Bulb Base: | Medium |
| Bulb Wattage: | 60 W |
| Dimmable: | No |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.