Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Kuzco
Sale 20% off
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
Inspired By The Form And Rotational Illumination Of Lighthouses, This Collection Is As Customizable As It Is Visually Pleasing. With Directional Lighting That Is Completely Adjustable, It Is Great For Any Space. Standard Base For Hardscape Mounting. Garden Spike Comes Standard. Optional Concrete Pour Anchor Sold Separately. Compatible With All Outdoor 12V Ac Transformers (Supplied By Others).
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Finish: | Black |
| Family: | Traverse |
| Style: | Contemporary & Modern |
| Canopy: | W4-1/4" x H4-1/4" x E5/8" |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 4W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 260 |
| CRI: | 90CRI |
by Troy
by ET2
by ET2
More options available
by Troy
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by ET2
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.