Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Kuzco
Sale 20% off
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
Architectural designed exterior flush mount, die-cast aluminum cubic body with opal glass to provide even glow of light. Rated IP65 and IK06.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Ceiling Lights |
| Finish: | Black |
| Family: | Sunset |
| Style: | Contemporary & Modern |
| Width: | 4.75 |
| Length: | 4.75 |
| Height: | 5.25 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 11W |
| Bulb Voltage: | 120-277V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 267 |
| CRI: | 80CRI |
| Dimmable: | No |
by Visual Comfort Studio Collection
More options available
by Hinkley
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
More options available
by Kuzco
More options available
by Dals
by Kuzco
More options available
by Kuzco
More options available
by Kuzco
More options available
by Eurofase
by Kuzco
More options available
by Visual Comfort Modern Collection
by Maxim Lighting
More options available
by Kuzco
More options available
by Visual Comfort Studio Collection
by Kuzco
More options available
by Kuzco
More options available
by Kuzco
More options available
by Capital Lighting
by Kuzco
More options available
by Maxim Lighting
More options available
by Capital Lighting
More options available
by Visual Comfort Modern Collection
by Kuzco
More options available
by Progress Lighting
More options available
by Kuzco
More options available
by Hinkley
More options available
by Eurofase
More options available
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.