Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Architectural exterior wall sconce, die-cast cubic aluminum body with clear tempered glass cover and multi-faceted aluminum reflector maximizes light output. Optional beam angle plates can be installed to re-shape beam pattern.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Black |
| Family: | Slato |
| Location Rating: | Wet |
| Width: | 4 |
| Height: | 4 |
| Extension: | 4.5 |
| Canopy: | W4.625 x H4.625 x E0.125 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 15W |
| Bulb Voltage: | 120-277V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 840 |
| CRI: | 80CRI |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.