Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Kuzco
Sale 20% off
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
The Rene Collection is the softspoken exterior wall fixture you’ve been looking for. Make a striking statement with the angular, square variation, or choose a softer feel with the curved option. Both offer an excellent balance between architectural and decorative with their stark black cast-aluminum bodies.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Black |
| Family: | Rene |
| Body Material: | Cast Aluminum |
| Location Rating: | Wet |
| Width: | 4.625 |
| Height: | 4.375 |
| Extension: | 4.375 |
| Canopy: | L4.625 x H4.625 x E0.625 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 11W |
| Bulb Voltage: | 120-277V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 430 |
| CRI: | 90CRI |
by ET2
More options available
by Troy
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by ET2
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.