Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Kuzco
1 ReviewSale 20% off
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
This surface mount exterior wall light combines hand-crafted glass and metal elements. Available in various lengths, this formed aluminum and art glass light glows internally to showcase the texture. While rated for exterior use, it will also look wonderful mounted on an indoor wall. Additional lights at the top and the bottom of the fixture further illuminate your space.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Graphite |
| Family: | Moondew |
| Style: | Contemporary & Modern |
| Height: | 24 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 31W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 1572 |
| CRI: | 90CRI |
| Dimmable: | No |
by ET2
by ET2
More options available
by Troy
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
by Maxim Lighting
More options available
by Maxim Lighting
by ET2
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.