Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Large-Scale Statement Piece, Multiple Spun-Aluminum Shades Clad A Hollow Core. Fine Textured Dark Exterior And White Or Gold Reflector Finish
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Chandeliers |
| Finish: | Black/Light Guide |
| Family: | Magellan |
| Style: | Contemporary & Modern |
| Shade Material: | Clear Acrylic Light Guide Shade |
| Canopy: | D9-1/2" x H2-1/4" |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 140W |
| Bulb Voltage: | 120V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 2625 |
| CRI: | 90CRI |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.