Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
With A Unique Rounded Metal Frame And Interior Glass Shell, This Collection Adds Modern Style To Any Exterior. Its Style Is Matched By Its Function, Providing Ample Illumination For All Outdoor Lighting Needs. Garden Spike Comes Standard. Optional Hardscape Canopy And Concrete Pour Anchor Sold Separately. Compatible With All Outdoor 12V Ac Transformers (Supplied By Others).
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Finish: | Black |
| Family: | Davy |
| Style: | Contemporary & Modern |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 9W |
| Bulb Voltage: | 12V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 330 |
| CRI: | 90CRI |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.