Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
by Kuzco
Sale 20% off
Unlock Trade Pricing Learn More
Free Shipping!
Final Sale
Canadian Brand
Questions about this product? Talk to a customer care specialist 1.888.988.8635
Contact us and ask about our PRICE MATCH GUARANTEE!
Adding product to your cart
Architecturally designed high-power LED exterior bollard fixture. This die-cast aluminum cylinder has a frosted polycarbonate diffuser with thin metal halos that delivers diffused omni directional light with three base sizes and interchangeable head options.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Landscape Lighting |
| Certification: | ETL |
| Finish: | Black |
| Family: | Blaine |
| Location Rating: | Wet |
| Width: | 6.375 |
| Height: | 29.25 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Wattage: | 24W |
| Bulb Voltage: | 120-277V |
| Color Temperature: | 3000K |
| Lumens: | 780 |
| CRI: | 80CRI |
by Kichler
More options available
by Hinkley
More options available
by Visual Comfort Architectural Collection
More options available
by Visual Comfort Architectural Collection
More options available
by Kichler
by Hinkley
More options available
by Kichler
by Kichler
by Hinkley
More options available
by Hinkley
More options available
by Hinkley
by Hinkley
More options available
by Kichler
by Hinkley
by WAC Lighting
More options available
by Hinkley
by Generation Lighting
More options available
1 Review
by Hinkley
More options available
by Hinkley
More options available
by WAC Lighting
by Eurofase
More options available
by Kichler
More options available
by Kichler
More options available
by Hinkley
by Hinkley
More options available
by Kichler
More options available
by Hinkley
by Kichler
by Kichler
by Kichler
More options available
by Eurofase
More options available
by Savoy House
More options available
by Kichler
by Kichler
More options available
by Kichler
by Dals
by Dals
by Hinkley
by Kichler
by Dals
by Kichler
More options available
by Kichler
More options available
by Hinkley
More options available
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.