Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
A Nod To The Classics Of New York City, The Peabody Collection By Charles Pavarini Iii Takes The Timeless Into The New Age. The Classic Candelabra Shaped Sconces Take On New Life In Vintage Brass Or Urban Bronze Paired With Mirrored Elements On The Candlestick And On The Backplate. This Collection Melds Together Class And Trend With The Traditional Frame, Used In Melody With Trendy Mixed Metal Elements.
This item ships from within Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Vanity Lights |
| Certification: | UL |
| Finish: | Urban Bronze |
| Family: | Peabody |
| Style: | Contemporary & Modern |
| Width: | 4.5 |
| Height: | 14.875 |
| Extension: | 5.75 |
| Canopy: | D4-1/2" x E1/2" |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type: | E12 |
| Bulb Base: | E12 |
| Bulb Wattage: | 1 x 60W |
| Bulb Voltage: | 120V |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.