Free Shipping*
Orders over $99 ship free!
Small LED Wall lantern with contemporary styling and clear seeded glass. 120V AC replaceable LED module, 623 lumens (source) 3000K color temperature and 90+ CRI.
This item ships from the US. Lights Canada covers all brokerage, duties and customs fees on items imported from outside of Canada. Looking for a specific delivery timeline? We encourage you to reach out prior to placing your order. Please note all items have different lead times. Please call or contact us if you have any queries about this product.
| Product Type: | Outdoor Wall Lights |
| Certification: | cCSAus |
| Finish: | Antique Bronze |
| Family: | East Haven LED |
| Style: | Transitional |
| Dark Sky: | Yes |
| Body Material: | Aluminum |
| Width: | 5.75 |
| Height: | 7.88 |
| Depth: | 7.5 |
| Weight: | 2.25 |
| Wire Length: | 6 |
| Canopy: | 4.3125 D x 6.0625 H x 4.3125 W |
| Backplate: | 4.3125 D x 6.0625 H x 4.3125 W |
| Bulb Count: | 1 |
| Bulb Type: | LED |
| Bulb Base: | Integrated LED |
| Bulb Wattage: | 9 W |
| Integrated LED: | Integrated LED |
| Dimmable: | No |
Orders over $99 ship free!
100% Canadian owned & operated.
Your total at checkout is final!
Your cart is empty.